Nedeľa 17. 10. 2021
    Brezová pod Bradlom
Súčasnosť História Prevádzkové hodiny Dokumenty na stiahnutie

CENTRUM  VOĽNÉHO  ČASU

zabezpečuje výchovnú, vzdelávaciu, informačnú a poradenskú činnosť pre deti a mládež v meste Brezová pod Bradlom počas celého roka.

Centrum voľného času (ďalej CVČ) má sídlo na Nám. 7. apríla v Brezovej pod Bradlom. Ide o priestory bývalej materskej školy s rozľahlým dvorom. Zriaďovateľom CVČ je Mesto Brezová pod Bradlom.

Činnosť CVČ je zameraná na:

1. pravidelnú popoludňajšiu záujmovú činnosť, tá prebieha počas celého školského roka podľa rozvrhu a aktuálnej ponuky záujmových útvarov.

2. príležitostnú záujmovú činnosť formou jednorazových alebo pravidelne sa opakujúcich podujatí, súťaží a prehliadok záujmovej činnosti.

3.  prázdninové aktivity a detské tábory s dennou dochádzkou, krátkodobé pobyty v prírode, exkurzie a výlety.

4. neformálne voľnočasové programy pre deti a mládež - klubová činnosť, tu poskytujeme  otvorený a bezpečný priestor na trávenie voľného času pre deti a mladých ľudí. V klube je zohľadňovaná výnimočnosť mladých, ktorí často nenavštevujú žiadne krúžky, nie sú súčasťou štruktúrovaných aktivít. Poskytujeme tu zaujímavé voľnočasové aktivity v bezpečnom prostredí (od biliardu, cez tvorivú dielňu, až po stolný tenis, futbal, hokej) ako aj kvalifikovanú podporu v záťažových životných situáciách.

Ciele neformálnych voľnočasových programov v klube teenegerov by sme mohli zjednodušene zhrnúť do štyroch základných bodov:

• primárna prevencia sociálno-patologických javov u detí a mládeže,
  • bezpečná alternatíva ulice,
  • voľno-časové aktivity ako prostriedok k poskytovaniu sociálnych služieb,
  • primárna prevencia závislostí (látkové/nelátkové).

CVČ sa podieľa i pri zabezpečovaní a koordinovaní rôznych aktivít pre deti a mládež v našom meste.

Kontakt:

Mgr. Vanda Púdelková